Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?

Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?
28 views
06 Ocak 2015 - 0:55

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun.
Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır.
Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır.
Hani ağzınla kuş tutsan ”Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?” diye soruyla bile karşılaşabilirsin.
İki ucu keskin bıçaktır bu işin….
Yaptıklarınla değil yapamadıklarınla yargılanırsın her zaman.
Bu mahkemede hafifletici sebep yoktur. İyi halin cezanda indirim sağlamaz.
Herkes kendinden sorumludur aşkta…..?

Geldiyse gitme vakti !
Sessizce gideceksin.
İçinde kıyametler kopacak
isyan etmek isteyeceksin.
Lakin ulaştıysan son durağa !
Sessizce gideceksin…
İçinde büyüttüğün
uğruna şarkı sözlerilar şiirler dizdiğin
oturup ağladığın çiçeği kırmayacaksın.
Yüreğin depremlere tutulsa da aldırmıyacaksın.
Vakit tamamsa….

sessizce gideceksin… Diyeceksiniz bu konuda nerden çıktı.. Bu konuda bir bekar olarak benimde söyleyeceklerim var..
Aşk bambaşka bir olgu herkes yaşar bunu.. İnsan bir defa mı aşık olur diye birşey var.. Ama bence bir insan defalarca aşık olabilir.. Aşk hoşlantının yoğun halidir bence.. İlginin beğentinin adını aşk koymuşlar.. Bir bayan veya erkek birini aşırı derecede beğenebilir.. Hatta onun için ölsün bitsin ama tanışıktan sonra bazı duygular yok oluyor.. Ama sevgi öyle mi? Sevgi emek ister.. Yüzü güzele kırk günde doyulur da huyu güzele kırk yıl doyulmaz.. İnsanı huyu sevdirir. Aşk gelip geçici birşey baki olan sevgi ve saygıdır..
“Senin baktığına… herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez…Herkes aşık olabilir; ama hiç kimse senin gibi sevemez…Tek fark sensin..”Seni özel kılan; sevdiğin değil, sevgin”. demişler.. Sevmek bambaşka bir olgu.. Aşk gelip geçici bir heves.. Birine aşık oluyorsun.. Konuşuyorsun.. Bir yuva kuruyorsun ama huyları değişmeye başlıyor ve o anda aşk bitiyor… Sevgi bambaşka birşey.. Hoşgörülü olmak demek.. Sevgi sevdiğinin ufak hatalarına göz yummak demek.. Saygıyla başlar sevgi.. Aşk bir anda oluşur.. Ama bu o insanla tanıştıktan sonraki evrede değişiyor.. Bir insanı tanıyarak sevmek diye bişey var.. Bide hiç tanımadan sevmek buna aşk diyoruz işte.. Varın en sağlam olanını siz seçin.. Bazılarımızın uzun süreli bir ilişkisi oluyor ve bunun sonucu ciddiyetle bitiyor… Ama bazılarımızda bunu yürekten işleyemediği için başkasını gördüğünde başkasında sevgiyi bulduğunda anlıyorlar.. Geç mi oluyor dersiniz? Tabiki de hayır.. Bazen olmayacak şeylerin peşinde koşmak bizleri en büyük zarara sokabiliyor.. Aşk imkansızı istemektir.. Oysa sevgi öyle mi ektikçe bereketlenen birşeydir.. Bazı insanlara olan duygularımıza dur diyemiyoruz.. Onu tanıdıkça seviyoruz.. Bunun önüne geçemiyoruz.. Kimseyi aldatmak değil bu.. Yanlışı görmek diyorum ben buna.. Birini gerçekten sevdiğin zaman; yaş, mesafe, boy, kilo bunların hepsi lanet olası birer sayıdır.. Aynen öyle sizi sevdiren de fiziki özellikleriniz değil taşıdığınız huydur..

Aşk gelip geçici hevestir.. Kullanım süresi uzun değildir.. Kısa sürede değişen oyuncular olabilir.. Ama sevmek bambaşka birşey.. Yanında huzurlu olduğun insan ve gerçekten senin için değerli insan bir ömür senle olabilir.. yorulmadan usanmadan bıkmadan sevmek önemlidir ama sabır taşı değiliz hepimiz insanız bir anda çatlaya biliyoruz.. lakin evt işte bu peki…oldumu olmadı ben ce yakışmadı bana ama olsun bakarsın herşey bi anda tersine dönü verir bellimi olur neyse kafanızı daha çok ağrıtmayım ben sizin..:(((((((

Sağlıcakla Kalın…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.