Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

“BU FEDAKARLIĞINIZI ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

“BU FEDAKARLIĞINIZI ASLA UNUTMAYACAĞIZ”
3 views
26 Ağustos 2016 - 17:27

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 15. Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali için ilimize gelen Moldova, Makedonya, Bulgaristan, Kırgızistan Zonguldak, Söke ve Bolvadin Halk oyunları ekiplerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Halk oyunları ekipleri ile Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tüm ekipleri ilimizde misafir etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yabancı ekiplere Zafer Haftası ile ilgili kısa bir bilgi veren Başkan Burhanettin Çoban, ilimizde 25-30 Ağustos tarihleri arasının Zafer Haftası olarak kutladığını söyledi. Ülkemizde 15 Temmuz’da bir darbe teşebbüsü yaşandığını hatırlatan Başkan Çoban, “Sizler herhangi bir tereddüt duymadan, hem ülkemizi hem de bizleri ziyaret için geldiniz. Bu fedakarlığınızı asla unutmayacağız” dedi ve Moldova, Makedonya, Bulgaristan ve Kırgızistan ekiplerine ayrıca teşekkür etti.

          “SİZ BİZİM KALBİMİZDESİNİZ”

Halk oyunları ekiplerinin liderleri de tek tek söz alarak, Afyonkarahisar’da olmaktan mutlu olduklarını belirtti. İlimizde çok iyi karşılandıklarını ifade eden ekip liderleri davetinden dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti. Aslen Türk olan ve uzun süredir Bulgaristan’da yaşayan Bulgaristan Halk Oyunları ekibinin lideri Ceylan Demirev de Türkiye gelirken hiçbir korku ve endişe duymadıklarını söyledi. “Çünkü siz bizim kalbimizdesiniz” diyen Demirev, “Hepimiz burada olduğumuz için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çoban, konuşmasının ardından tüm ekiplere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, her birine Afyon Kalesi ve tarihi konakların resmedildiği el sanatları tablosu hediye etti. Halk oyunları ekipleri de Başkan Çoban’a ülkelerine özgü hediyeler takdim ederek, gördükleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.