DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Açık
32°C
Afyon
32°C
Açık
Pazar Açık
33°C
Pazartesi Açık
34°C
Salı Az Bulutlu
35°C
Çarşamba Az Bulutlu
35°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  BÖYLE DE OLUR DERLER

  02.07.2020 08:28
  0
  A+
  A-

   

              Kuralcı yaşamı sevmeyen, yozlaştırmayı kafaya koyan yıkıcılar, insanların mücadelesindeki yorgunluklarından yararlanarak; “Böyle de olur” derler.

  Anarşinin bir topluma yarar getirdiği görülmemiştir. Bireylerine varsıl, dirlikli bir yaşam biçimi sunmaya çalışanlar, her şeyden önce bunun kurallarını ortaya koyar ve bu ilkelerin hayata geçirilebilmesi için müeyyideler(yaptırımlar) uygulanır.

  Yaptırımsız hiçbir kural yaşamda yer bulamaz. Kuralsız hiçbir yaşam biçimi devamlılık gösteremez. Ancak; nemelazımcılığın, boş vermişliğin, hedefsizliğin, verimsizliğin, çaresizliğin olduğu yerde “Böyle de olur” denilir. Bu sözü bir öğütmüş gibi kullananlar bireylerin geleceğini karartır. Toplumları katleder.

  Bu sözleri kullananların, kendi adlarına yararlanacakları mutlak bir çıkarları söz konusudur. Siz o çıkarı sezebilir, görüp kavrayabilirseniz; o işlerin öyle olamayacağını düşünebilir, bu tip davranışlardan uzaklaşabilirsiniz.

  Kendinizin ve toplumunuzun çıkarlarını yeğliyorsanız, kurallı yaşamı seçeceksiniz. Salt kendi öz çıkarınızı ön koşul tutuyorsanız, bu işleri öyle de halletmeğe kalkışacaksınız. Ama nereye kadar?

  İki tür yaşam var. Birisi, salt kendi pencerenizden bakarak olmasını arzuladıklarınızdır. Sizin olmasını istedikleriniz, arzuladığınız yaşam biçiminin kuralarını örüntüler. Bunun dışındaki her davranış size ve düzeninize terstir. Siz, kafanızda düşündüğünüz bu yaşam biçiminin adını yine kendiniz koyarsınız. Bazılarına göre devlet, kimilerine göre din inancıdır bu…

  Sizin düşlerinize ve öğretilerinize uyanlar ne güzel insanlardır!

  Ya diğerleri!

  Onları; ‘komünist’, ‘dinsiz’, ‘deccal’, ‘şeytan’, ‘terörist’ gibi unvanlarla ötekileştirmek en kolay olanıdır. Bunu da ancak dengesiz psikopat softalar yapar.

  Sütten çıkmış ak kaşık olanı sizlersiniz. Adınız; ‘Ilımlı’, ‘demokrat’, ‘inançlı’, ‘hoca’ değil mi?

  Oysa sizin dışınızda, Allah’ın emirlerini, yaratmasını idrak etmiş milyonlarca insan vardır. Çıplak olan sizsiniz. Ümmi olan sizsiniz. Sizin dışınızdakiler okuduklarından, sizin gibiler ise duyduklarınızdan hareket ederek yaşam biçimi kuruyorlar. Onlar Allah’ın ilk emrini, sizler ise sapıttırılma olasılığı çok yüksek nakilleri yerine getiriyorsunuz. Onlar; Tanrı’sının kurallarını, sizler ise kulların kurallarını uyguluyorsunuz. Yani sizler Allah’a eş koşuyor, kendini Allah yerine koymaya kalkışanların kurallarını uyguluyorsunuz. O kişi siz olsanız dahi…

  İnanlar; ‘Allah’a şirk koşmanın en büyük suç ve cezasız kalmayacak haram davranış olduğunu’ çok iyi bilirler. Bilmedikleri; Allah’a şirk koşanların ardına neden düştükleridir.

  Oysa düşünen insanlar için bunu anlamak çok kolaydır. Biraz ‘düşünebilmek’, yani ‘insan olmak’ yeterlidir.

   

  Yazarın Diğer Yazıları
  01.04.2016 11:08
  07.10.2019 13:54
  29.08.2018 11:36
  05.09.2017 09:09
  21.01.2019 14:35
  16.09.2016 14:53
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.