Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Bizim de söyleyeceklerimiz var”

Afyonkarahisar Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çankaya, hafta sonu delege seçimlerine fesat karıştırıldığı iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi. Çankaya, uygun gördüğü bir zamanda düzenleyeceği basın toplantısı ile konuya açıklık getireceğini belirtti.

“Bizim de söyleyeceklerimiz var”
20 views
30 Aralık 2014 - 15:51

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, delege seçimlerine fesat karıştırılması iddiasını, delege pusulalarının yırtılıp oda önüne siyah çelenk bırakılması ve “ithal delege” söylemini topluca bir seferde düzenleyeceği basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracağını söyledi.

“Bizimde söyleyeceklerimiz var.” diyen Çankaya; “Biz susmuyor ve bu iddiaları kabul etmiyoruz. Yasa, yönetmelik herşey açık. Listeler tüm mahallelere, köy muhtarlıklarına gönderildi. Köyde ikamet eden bir üyenin şehir merkezindeki delege seçimine karışmaya hakkı yok. Her çiftçi kendi mahallesinde oy kullanarak delegesini seçer. Ama köyde ama şehir merkezinde mahallesinde. İlk delege seçimi ile ilgili durumu da fotoğraflandıracağız. Telefon kayıtlarına kadar herşeyi belge belge ortaya koyacağım. Daha televizyona da çıkacağım. Bizimde söyleyeceklerimiz var.” dedi. >> Burcu AYDIN -Kocatepe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.