Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Bereket Ekspresi yarın Afyon’da

Bereket Ekspresi yarın Afyon’da
40 views
15 Temmuz 2014 - 15:37

 

Afyonkarahisar Belediyesi ile Bayrampaşa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen organizasyonla yarın (16 Temmuz Çarşamba) Ali Çetinkaya Tren İstasyonu’nda iftar programı düzenlenecek.

 

Türkiye’de ilk defa ‘Bereket Ekspresi’ ile Anadolu’da özel iftar programları düzenleyen Bayrampaşa Belediyesi, Afyonkarahisarlılar’ı tren garında bir araya getirecek.

 

SINIR TANIMAYAN KARDEŞLİK

2005 yılında ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganı ile yola çıkan ve Balkanlarda 9 yıldır aralıksız iftar sofraları kuran Bereket Ekspresi  16 Temmuz Çarşamba günü Ali Çetinkaya Tren Garı’nda olacak. Trende yemeklerin hazırlandığı bir yük vagonu ve çalışanların da konaklaması için yataklı vagonlarında bulunduğu toplam 11 vagon yer alıyor. Sınır tanımayan kardeşlik bu yıl Bereket Ekspresi ile Anadolu’ya taşınacak. Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Ekspresi Ramazan Ayı boyunca Anadolu’yu karış karış gezerek toplam 100 bin kişiyi tren garlarında kuracağı iftar sofralarında bir araya getiriyor. İftar programında Kur’an-ı Kerim okunacak, ilahiler söylenecek, çocuk oyunları sahnelenecek ve folklor gösterileri sahnelenecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.