Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Belediye hazırlıklı yakalandı

Afyonkarahisar Belediyesi, dün geceden itibaren ilimizi etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarına başladı.

Belediye hazırlıklı yakalandı
21 views
06 Ocak 2015 - 12:56

Olası kar yağışına karşı hazırlıklı olan Afyonkarahisar Belediyesi, ekip ve ekipmanlarıyla kar yağışının etkili olmaya başladığı dün gece sabaha kadar mesai yaptı. Kar kalınlığı yer yer 40 santimetreyi bulmasına rağmen, ana arterlerde trafik akışı ve yaya yolları olumsuz etkilenmedi. Karla mücadele çalışmaları sabahın ilk ışıklarıyla devam etti.

200 PERSONEL GÖREV YAPIYOR

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklar da hummalı bir çalışma içerisine giren ekipler, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir kış dönemi geçirmesini sağlıyor. Hastaneler, mezarlıklar ve cami ulaşımları için ayrı bir ekip oluşturan Belediye, çalışmalarını dört koldan sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlikİşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Makina İkmal Birimi işbirliğinde yapılan çalışmalarda yaklaşık 200 personel görev alıyor.

BELEDİYE ADETA SEFERBER OLDU

Karla mücadele çalışmalarında, araç ve iş makinelerini adeta seferber eden Afyonkarahisar Belediyesi, 4 greyder, 10 kepçe, 3 yükleyici, 3 kar bıçak kamyonu, 1 adet tuzlama aracı, 3 tane solüsyon aracı ve 17 kamyonla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Şehir merkezindeki duyarlı esnaflar, kendi işletmelerinin önünü temizleyerek ekiplere destek olurken, yol üzerine parkedilen araçlar çalışmaları olumsuz etkiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.