Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

BAŞKAN ZEYBEK ŞANSLI ÖĞRENCİLERİ BELİRLEDİ

BAŞKAN ZEYBEK ŞANSLI ÖĞRENCİLERİ BELİRLEDİ
6 views
21 Mayıs 2019 - 14:38


         Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından 2013 yılından beri “Mete ve Neşe Temiz Su Peşinde” projesi kapsamında atıksu ve çevre konulu eğitim ve bilinçlendirme programı devam ediyor. 2018-2019 eğitim döneminde Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nde teknik gezi ve eğitime katılan 42 okuldan 1942 öğrenci arasından 10 öğrenciye hediye edilecek tablet bilgisayarlar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından bilgisayar ortamında yapılan çekilişle belirlendi.

         Merkez Atıksu Arıtma Tesisindeki teknik geziye katılan öğrencilere; atıksular, su tasarrufu  ve çevre kirliliğinin azaltılmasına yönelik farkındalık eğitimi verildi.  Atıksu ve çevre bilincinin aşılandığı eğitimlerin son derece faydalı olduğunu belirten Başkan Zeybek, desteklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer tüm kurumlara teşekkür etti.

10 ÖĞRENCİYE TABLET BİLGİSAYAR

           Birlik Meclisinin kararı ile geleneksel hale getirilen ve her eğitim dönemi sonunda 10 öğrenciye tablet bilgisayar hediye edilen proje kapsamında bu yılki şanslı öğrencileri Belediye Başkanı Mehmet Zeybek belirledi. Öğrencilere hediye tabletleri, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 30 Mayıs  2019 Perşembe günü saat 14:00 da Osmangazi Mahallesi’nde bulunan Afyonkarahisar İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yapılacak törenle verileceği belirtildi.

        Bu yılki eğitimlere katılan 1942 öğrenci arasından bilgisayar programı ile yapılan rastgele (random) çekilişte tablet bilgisayar hediyesi kazanan 10 öğrencinin isimleri ve okulları şöyle;

Okul AdıÖğrenci AdıSınıfÖğrenci NoHüseyin Sümer OrtaokuluZ. M. Tareq Al KUBAİSİ5-B61Işıklar İmam Hatip OrtaokuluTuğbanur YILDIRIM5-A51Şemsettin Güneş İmam Hatip OrtaokuluMetin ÖZPINAR5-A52Şemsettin Karahisari OrtaokuluFurkan SARIÖZ5-F1167Hacı Hayriye Özsoy OrtaokuluSinan ALTIN5-A281Şehit Yasin Mergen OrtaokuluÖmer Faruk ALTINTAŞ5-A222Neriman İbrahim Küçükkurt OrtaokuluSimgenur YANBOL5-F790Hüseyin Sümer OrtaokuluReza AHMADİ5-A121Yunus Emre OrtaokuluŞemsettin ALTÜN5-A437Susuz İmam Hatip OrtaokuluCengizhan YAVUZ5-B103

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.