Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Başkan çalışmaları yerinde inceledi

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, dün geceden bu yana yoğun bir şekilde devam eden karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan çalışmaları yerinde inceledi
34 views
06 Ocak 2015 - 19:57

Afyonkarahisar Belediyesi’nin 200 personel, 4 greyder, 10 kepçe, 3 yükleyici, 3 kar bıçak kamyonu, 1 tuzlama aracı, 3 solüsyon aracı ve 17 kamyonla yürüttüğü karla mücadele çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İlk etapta ana arterlerde yoğunlaşan çalışmaları, Fen İşleri Müdürü Hüseyin Öztürk ve Temizlik İşleri Müdürü Abdullah Karadana ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, soğuk havaya rağmen canla başla çalışan ekipleri tebrik etti.

HALKIMIZ İÇİN SEFERBER OLDUK”

Gezdiği cadde ve sokaklarda, karla mücadele çalışmaları nedeniyle halktan tebrikler alan Başkan Çoban, Belediye’nin ilgili müdürlük ve birimlerinin halkın rahat bir kış geçirmesi için seferber olduğunu söyledi. Kar yağışına hazırlıklı olduklarını belirten Başkan Çoban, “Kar başlar başlamaz ana yolların tamamını solüsyonla kapladık. Bu uygulamayla karın etkisi geçmiş yıllara oranla daha az oldu. Ayrıca solüsyon kullanarak, hem daha kesin bir sonuca ulaştık hem de yollarımızın daha az zarar görmesini sağladık” dedi.

KARLAR HIZLI BİR ŞEKİLDE TAŞINACAK

Kar yağışı başladığı andan itibaren minibüs ve otobüs güzergahı olarak hiç bir yolun kapalı olmadığını kaydeden Başkan Çoban, “Bugün ekiplerimiz ara cadde ve sokaklara da girmeye başladı. İnşallah bu geceden itibaren ekiplerimiz yol kenarlarında biriken karları taşımaya başlayacak. Yarından itibaren de (Çarşamba günü) özel sektörden kiralayacağımız iş makinesi ve kamyonlarla kamyon sayımızı arttıracağız. Böylelikle şehir içerisindeki karın taşınması noktasında hız kazanmış olacağız. Karla mücadele çalışmasına katılan tüm ekiplerimizi kutluyor ve başarılar diliyorum.” diye konuştu.

06012015174934-1 06012015175130-1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.