Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Bakan Eroğlu: Trump ve hükümet de bunun ne kadar hain olduğunu anladı

Bakan Eroğlu: Trump ve hükümet de bunun ne kadar hain olduğunu anladı
4 views
02 Mart 2017 - 9:25

AFYONKARAHİSAR, (DHA) – ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Fethullah Gülen’in ABD’den Kanada’ya kaçacağı yönündeki iddialara ilişkin, “Trump ve hükümet de bunun ne kadar hain olduğunu anlamış durumda. Herhalde Kanada’ya kaçırılmaz ise iadesi beklenebilir” dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çeşitli temel atma ve açılış törenlerine katılmak üzere memleketi Afyonkarahisar’a geldi. Bakan Eroğlu, ilk olarak İhsaniye İlçesi’ne bağlı Yaylabağı Beldesi’nde DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı törenine katıldı.
KIBRIS’A SU VERİLMESİNDE MUHTEŞEM BİR ÇALIŞMA YAPTIK
Tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, Türkiye’den KKTC’ye götürülen içme suyunun denize akıtıldığı yönündeki iddialara ilişkin konuştu. Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:
“Kıbrıs’a şu anda suyu verdik. Sadece suyu götürmekle kalmadık, Türkiye’den 107 kilometre mesafede, 80 kilometresi denizde olmak üzere askıda, dünyada ilk defa denizin içinden 250 metre askıdan geçen bir boru ile götürdük. 470 kilometre de Kıbrıs içerisinde ana dağıtım hatları, depoları inşa ettik. Artık bunun işletmesini Kıbrıs’ın yapmasını düşünüyoruz. Kıbrıs’ta sular idaresi var. Biz arıtma tesisini, her şeyi yaptık. Aşağı yukarı 1 milyar 600 milyon TL yatırım yaptık, muhteşem bir çalışma yaptık. Barajımız da dolu. Biliyorsunuz Mersin’deki Alaköprü Barajı’ndan, Kıbrıs’taki Geçitköy Barajı’na ilettik. Oradan sadece iletmekle kalmadık çok modern bir arıtma tesisi yaptık, onu da Kıbrıs tarafı yapacaktı, yapamayınca biz yaptık. 470 kilometre ana dağıtım hatları yaptık, artık gerisi Kıbrıs’ın iletmesi ile alakalı bir durum.”
‘KAÇIRILMAZ İSE İADESİ BEKLENEBİLİR’
FETÖ lideri Fethullah Gülen’in ABD’den, Kanada’ya kaçacağı yönündeki sorulara ilişkin Bakan Eroğlu, “Son dosyalar gönderildi. Sayın Bekir Bozdağ’ın tekrar ABD’ye gitmesi planlanıyor. Trump ve hükümet de bunun ne kadar hain olduğunu anlamış durumda. Herhalde Kanada’ya kaçırılmaz ise iadesi beklenebilir diye düşünüyoruz” dedi.
Bakan Eroğlu daha sonra Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’nde DSİ tarafından yapılacak tesislerin temel atma törenine katıldı ve vatandaşlara fidan dağıttı.

SANDIKLI’DA AÇILIŞA KATILDI
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sandıklı İlçesi’ne bağlı Ballık Köyü’nde Ballık Köyü Sulama Göleti Temel Atma Töreni ve Gelir Getirici Orman Projesi Çerçevesinde Köylülere Sertifika Dağıtım Töreni’ne katıldı. Bakan Eroğlu, Kaymakam Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Çöl, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık ve diğer protokol üyeleriyle öğrenciler tarafından karşılandı. Öğrenciler Bakan Eroğlu’na tören alanına girişte çiçek takdim etti.
‘4 AYLIK HÜKÜMETLER OLMUŞ’
Törende konuşan Bakan Eroğlu, “Parlamenter sistem Türkiye’nin ayağına prangalar vuruyor. Türkiye’nin ilerlemesini engelliyor. ‘Neden’ derseniz hemen izah edeyim. 1923’ten bu güne kadar 65 hükümet kuruldu. 1923 yılı ile 2017 yılını hesap edin. Ortalama bir hükümetin ömrü 16 ay. Bizim dönemi çıkarsak 10-11 ay. Bazen 4 aylık hükümetler olmuş” dedi.
Bakan Eroğlu’nun konuşması sırasında ikindi ezanı okundu. Konuşmasına ara veren Bakan Eroğlu ezanın sona ermesinin ardından “Şanlı bayrağımızın dalgalanması için ‘evet’ mi? Küresel bir güç için ‘evet’ mi? Ezanların dinmemesi için ‘evet’ mi?” diye sordu. Kalabalıktan da ‘evet’ yanıtı yükseldi.
DAVUL ÇALDI
Bakan Veysel Eroğlu konuşmasının ardından yüklenici firma yetkilileriyle sulama göletinin bitiş tarihini 31 Aralık 2018 saat 11.59 olarak kararlaştırarak protokol imzaladı. Daha sonra göletin temel atma töreni gerçekleştirildi. Gelir getirici proje kapsamında köylülere sertifikalarını dağıtan Bakan Eroğlu, törende kendisini karşılamak için gelen davulcuların ricası üzerine davul çaldı. Ballık İlkokulu bahçesine çam fidanı diken Bakanı Eroğlu, öğrencilere çeşitli hediyeler verdikten sonra Köy Camisinde ikindi namazını ve köyden ayrıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.