Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Aslan vatandaşları MHP’ye üye olmaya davet etti

Aslan vatandaşları MHP’ye üye olmaya davet etti
22 views
08 Ocak 2015 - 20:14

Aslan vatandaşları MHP’ye üye olmaya davet etti

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aziz Aslan, parti olarak üye seferberliği başlattıklarını ifade ederek, herkesi MHP’ye üye olmaya davet etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aziz Aslan, MHP’nin Afyonkarahisar’da yaptığı kongreler konusunda açıklamalarda bulundu. Aslan, “Bilindiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da ilçe kongrelerini yapmaktadır. Bu tarihe kadar 11 ilçemizin kongresini yapmış bulunmaktayız. 11.Ocak. Pazar günü yapacağımız Çobanlar ve Bolvadin kongrelerimiz ile geriye 5 ilçemiz kalacaktır. Kongrelerimiz demokratik bir şekilde, birlik, beraberlik içinde ve dostluk havasında geçmektedir. Kongrelerimizde seçilen kurullarımız en geç 7.Haziranda yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinde en yüksek düzeyde başarıyı sağlayacak arkadaşlarımızdır. Bunun için delegemizin tercihlerine saygı göstermekteyiz. Hiçbir arkadaşımıza aday ol ya da olma gibi bir telkinde bulunmuyoruz. Sadece birlik ve beraberlik içinde organizasyonumuzun tamamlanmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÜYELİK SİLİNMESİ GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

MHP’de üye silinme gibi bir durumun söz konusu olmadığını fakat bazı üyelerin değişik sebeplerden dolayı Yargıtay’da kayıtlarının görünmeme durumlarının olduğunu söyleyen Aslan,  “Üyelik kişinin kayıt formuna imza atarak talebi ve ilgili ilçe yönetim kurulunun uygundur kararı sonrası parti genel merkezlerine gönderilmesi ve oradan da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına geçilmesi ile kesinleşmiş olur. Üyelikten düşürülmesinin üç yolu vardır; Bunlar; Ölüm, İstifa ve İhraçtır. Bu üç sebebin dışında kimsenin üyeliği silinemez. Ancak bir takım görevlerde bulunmuş olmalarına rağmen üyelik giriş formunun prosedürü bir şekilde tamamlanmamış olan kişilerinde kendi durumlarını Yargıtay’ın internet sayfasından kontrol edip bilgilerini yeni formlara güncelleyip kayıtlarını yaptırmaları gerekebilir” ifadelerini kullandı.

“BU YILKİ SEÇİMLERİ ÖNEMSİYORUZ”   

Aslan partisinin üye sayısını arttırma amacıyla daha önceden üye seferberliği başlattıklarını kaydederek,  “İl Başkanlığı olarak aylar öncesinden Üye kayıt seferberliği başlatmıştık. Bu konuda epey mesafe almış bulunmaktayız. Üye kayıtlarımız bütün ilçelerimizde devam etmektedir. Bütün vatandaşlarımızı partimize üye olmaya davet ediyoruz. Bu yıl yapılacak seçimleri çok önemsiyoruz. Bu seçimler ülkemizin ve milletimizin varlık yokluk mücadelesidir. Türkiye genelinde ve ilimizde birinci parti olmak istiyoruz. Yüce Türk milletini yönetme ve hizmet etme yetkisini yine milletimizden istemekteyiz. Milletimizin hayrına olacak her türlü faaliyeti göstereceğiz. Niyetimiz hayır, İnşallah akıbetimizde hayır olur” ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.