DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
ALTIN 441,98
BIST 1.542
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon 9°C
Çok Bulutlu
Afyon
9°C
Çok Bulutlu
Paz 7°C
Pts 8°C
Sal 10°C
Çar 8°C
YAZARLAR TÜMÜ

Arsa tahsisi onaylandı

Reklam
30.08.2015
26
A+
A-

Afyonkarahisar’a yapılacak hizmet ve yatırımların peşini bırakmayan AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Dinar ilçesine yapılması planlanan yatırımları da yakından takip ediyor.

Dinar’a yapılması planlanan yatırım ve projelerin ilk aşamasından onaylanıp faaliyete geçmesine kadar her bir aşamayı özenle takip eden Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar’da yatırım ve hizmetlere destek olmaya devam ediyor. Özkaya, Afyonkarahisar’ın her bölgesinde gerek hastanelerin ihtiyaçlarını giderilmesinde, gerekse kamu binalarının yenilenmesi ve güçlendirilmesi, düşük ve orta gelire sahip vatandaşların konut sahibi olmasına yönelik her bir bölgeye ayrı proje çalışmaları yapılmasına yönelik TOKİ Başkanlığı ile temaslarda bulundu.

ARSA TAHSİSİ ONAYLANDI

Dinar ilçesinde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Geel Müdürlüğü’ne bağlı eski Ceza Evi alanı Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi doğrultusunda yoğun çaba harcayan Milletvekili Özkaya, amacına ulaşarak, Milli Eğitim Bakanlığına tahsisi sağlanan Eski Ceza Evi alanı Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde değerlendirilerek halkın hizmetine ve eğitime açılması yönünde onayı aldırdı. Milletvekili Av. Ali Özkaya, 200 kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu yapılmasına yönelik Hazineye ait alanın MEB tahsis edilerek, Fon Kurulu’nun 18.08.2015/5 sayılı kararıyla 200 kapasiteli Kız öğrenci yurdu olması ve ortaöğretimde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik olması şartıyla onaylanmasını sağladı. Özkaya, Milli Eğitim Bakanlığının standart yurt planı göz önüne alınarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce hazırlanan ödenek teminine esas tahmini bedel tutarının Genel Müdürlüğe bildirilmesi halinde kaynak tahsisi gerçekleştirileceği Bakanlık makamınca onaylandı. Özkaya, “Söz konusu yatırımın yapılması doğrultusunda irade ve teveccüh gösteren Sayın Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Ayşe Nur İslam’a teşekkür ediyoruz” dedi.

EĞİTİM VE ÖĞRETİME AYRI BİR ÖNEM VERİYORUZ

Her ortamda eğitim ve öğretimin önemine vurgu yapan Milletvekili Ali Özkaya, atfettiği öneme binaen Dinar ve bölgesinin bir eğitim öğretim merkezine dönüşmesi doğrultusunda çaba harcıyor. Zaman zaman binanın yetersizliği ve eskiliği yönüyle gündeme gelen Dinar İmam Hatip Ortaokulu’nun yıkılarak yerine yenisi yapılacağı müjdesini veren Özkaya, Dinar İmam Hatip Orta Okulunun yıkılarak aynı arazinin tesviye edilerek yerine veya bir başka alana yeni ve kullanışlı bir binanın yapılacağını kaydetti. Milletvekili Özkaya, “Afyonkarahisar’ımızın her İlçesine kalıcı eserler, yatırımlar yapılması doğrultusunda gerek bu dönemde gerekse, Allah nasip ederse, gelecek dönemde azami çaba harcıyorum ve harcayacağım” diye konuştu.

ÖZKAYA BAKAN AVCI İLE GÖRÜŞTÜ

Dinar’da bulunan eski kütüphane binasının tadilat ve revizyonu için 689 bin TL ödenek ayrılması yönünde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşen Özkaya, temaslarını sürdüreceğini ve Dinar ve bölgesine gerek halkın gerekse öğrencilerin yararlanacağı ferah bir kütüphane için gereken bütün girişimleri sürdürdüğünü ifade etti. Özkaya, “Emniyet Genel Müdürlüğü mülkiyetinde olan ve mevcut durumda kullanılamaz bir durumda olan Polis Lojmanlarının Emniyet Genel Müdürlüğü tahsisi kaldırıldı. Revizyon ve tadilatının ardından kullanılabilir hale getirilerek atıl durumundan kurtarılıp değerlendirilecek” dedi. Özkaya, kullanılamaz durumda olan Polis Lojmanlarını yerinde inceleyerek gerekli girişimlerde bulunmuştu.

DOMBAY OVASI PROJESİ ELE ALINDI

Yetkililerle temaslarını sürdüren Özkaya, bakanlık yetkililerinden tahsisin kaldırıldığı bilgisini aldı. Özkaya, söz konusu lojmanların güçlendirilerek bakım ve onarımı yapıldıktan sonra atıl durumdan kurtarılıp kullanıma açılacağı ve değerlendirileceği yönünde açıklamalarda bulundu. Dombay Ovasını Sulama ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında girişimlerini sürdüren Milletvekili Av. Ali Özkaya, Rehabilite olan projeler için İhale bazında ödenen yüzde1’ lik payın ödenmemesi için Köylere Hizmet Götürme Birliği bünyesinden çıkartılarak İl Özel İdaresi bünyesinde çalışmaların sürdürüleceği ve Eylül ayında ihalesi yapılarak gündeme alınacağı müjdesini verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.