Trafik Kaybetmeden URL Taşımak

Trafik Kaybetmeden URL Taşımak

  Web sitenizi pek çok farklı sebepten taşımanız gerekebilir. SEO alanında bu terime ise “migration” denir. Web site taşımanın birden çok sebebi olabilir, bunlar ise şöyle sıralanabilir; domain değişikliği, URL yapı değişikliği, platform değişikliği, server değişikliği, HTTP > HTTPS geçişi, yapı ve hiyerarşi değişiklikleri, ayrı mobil site taşıması. Bu sebeplerden en az bir tanesine sahipseniz profesyonel destek alarak trafik kaybetmeden URL taşımanız mümkündür. Bu senaryolardan en basit olanı ise domain değişikliğidir. Domain değişikliğinde trafik kaybetmeden URL taşıma işlemi çok daha basit olmaktadır. işlemi son derece önemli olduğundan kesinlikle bir profesyonel tarafından yapılmasına özen gösterilmelidir.  

Seo Migration Nedir?

kısaca site taşıma olarak özetlenebilir. Son derece karmaşık olan bu işlem dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Site taşıma aşamasında site taşıma sebepleri de oldukça öneme sahiptir. Site taşıma sebebi izlenecek yolun nasıl olacağı hakkında bilgi verir. Migration süreci her sitede farklı sürelerde olabilir. Yüzlerce sayfaya sahip bir sitede bu işlem birkaç haftada tamamlanabilirken, Milyonlarca URL’e sahip olan bir sitenin taşınması ise aylarca sürebilmektedir. Yani migration sürecinde sitenin ne kadar büyük ve kapsamlı olduğu en önemli parametrelerdendir. Büyük ve kapsamlı bir siteye sahipseniz, yüksek organik trafik elde ediyorsanız SEO alanında profesyonel destek almanız çok daha doğru bir karar olacaktır. Sektörde ileri gelen SEO danışmanlık şirketlerinden bu konuda yardım almanız önemlidir.  

Seo Migration Neden Önemlidir?

SEO migration sitenin trafik kaybetmemesi ve bu zamana kadar elde ettiği trafiği devam ettirebilmesi için oldukça önemlidir. Profesyonel bir SEO danışmanlığıyla çalışan web sitelerinde migration süreci son derece güvenli bir şekilde ilerleyebilmektedir. Doğru kurgulanmış bir çalışma süreciyle hali hazırda bulunan sayfalarınıza taşınma süresi boyunca da ziyaret alabilmek mümkündür. Kapsamlı bir şekilde yapılan migration süreci sitenin kayıp vermesini minimum seviyede tutmasına yardımcı olur. Migration sürecinde SEO’ya dikkat etmemek organik trafiğinizde çok kötü sonuçlara yol açabilir ve bu sebeple de kazançlarınız azalabilir. SEO’ya dikkat etmek migration sürecinde bu sebeplerden dolayı elzemdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.