Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

AKÜ’de minik aşçılara eğitim

AKÜ’de minik aşçılara eğitim
24 views
03 Aralık 2014 - 16:13

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı öğrencileri, Üniversitesinin “Renkli Ev” adlı kreşinde Öğretim Görevlisi Tansu Çelik eşliğinde çocuklarla buluştu.

Aşçılık Programı 2. sınıfında normal ve ikinci öğretimde okuyan öğrenciler, 25 Kasım ve 2 Aralık 2014 tarihlerinde düzenlenen 2 ayrı buluşmada kreşteki çocuklarla keyifli vakit geçirdiler. Çocuklara sağlıklı beslenmeye örnek olacak ürünleri tanıtan Aşçılık Programı öğrencileri, çocuklarla birlikte cacık, şekilli kurabiye, sandviç hazırladılar; sebze ve meyvelerden değişik şekiller yaptılar.

Ayrıca yanlarında getirdikleri baharatları çocuklara tek tek tanıtan öğrenciler baharatların kullanım yerleri ve yararları hakkında bilgi verdiler. Yapılan etkinlikte doğal ve katkısız ürünler kullanılarak sağlıklı beslenme adına çocuklara önemli mesajlar verildi. Kendilerinden yaşça küçük öğrencilere rehberlik yapma ve mesleklerini tanıtma fırsatı bulan üniversiteli aşçılar, kreş öğrencilerine faydalı olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Kreş öğrencilerine verilen ikişer saatlik eğitimlerin çok faydalı olduğunu vurgulayan Öğr. Grv. Çelik, çocukluk çağında kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlığının hayatın sonraki dönemlerini etkilediğine dikkat çekti ve başta obezite olmak üzere ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek sorunları önlemede önemli bir etken olduğunu da belirtti.

3aralik1405 3aralik1406 3aralik1412

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.