Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

AKSAM’dan Osmanlı Türkçesi paneli

AKSAM’dan Osmanlı Türkçesi paneli
29 views
08 Ocak 2015 - 20:06

Alimoğlu Kültür ve Sanat araştırmaları Derneği tarafından geçmişten günümüze Osmanlı Türkçesi’nin konuşulacağı bir panel düzenleyecek.

Kurulduğu günden bu yana şehrimizin kültür sanat hayatına ciddi katkılarda bulunan Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği sezon başından bu yana gerçekleştirdiği Selim Bayraktar ve İlyas Tetik söyleşilerinden sonra şimdi de güncel bir konuya parmak basıyor.  Geçmişten geleceğimize uzanan bir süreçte Osmanlı Türkçesi’nin konuşulacağı paneli Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Yard. Doç.Dr. Mehmet Sarı yönetirken,  Tarih bölümünden Yard. Doç. Dr. Mustafa Karazeybek, Eski Türk Edebiyatı Bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Karaman, AKÜ İslami Bilimler Akademisi’nden Uzman Abdullah Çakmak ve HAYRAT vakfı Afyonkarahisar temsilcisi Mesut Hızarcı konuşmacı olarak katılıyor.   Dünden Bugüne Osmanlı Türkçesi konulu panel (yarın) 14:00’daHattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

MÜNİR NURETTİN ESERLERİ SESLENDİRİLECEK

AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu sezonun ilk konserinde doğumunun 115. Yılında Münir Nurettin Selçuk’u yad ediyor. Şef Burhan Kul idaresinde sahne alacak topluluk, Münir Nurettin eserlerinden oluşan bir repertuarla Afyonkarahisarlı müzikseverlerle buluşuyor.  Devlet Sanatçısı İnci Çayırlı’nın onur konuğu olarak katılacağı konser, 9 Ocak 2014 Cuma (bugün) ANS Atatürk Kongre merkezinde gerçekleşecek. Münir Nurettin Selçuk’un öğrencisi de olan İnci Çayırlı’nın gecede birkaç eser seslendirmesi bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.