Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Akdağ kalecik sivrisine yürüdü

Akdağ kalecik sivrisine yürüdü
9 views
01 Mart 2016 - 11:06

Afyonkarahisar Dağcılık (AKDAĞ) ekibi bu hafta sonunu da boş geçmedi ve katılımcılarından gelen istek üzerine Küçükkalecik Sivrisi’ne yürüyüş gerçekleştirdi.

Hafta sonunu boş geçirmek istemeyen AKDAĞ ekibi katılımcıların isteği üzerine Küçükkalecik Sivrisi’nde yürüdü. Büyükkalecik Kasabası’ndan başlanılan yürüyüş esnasında grup 12 kilometrelik parkurun sonunda mangal keyfi yapmaya ihmal etmedi. Katılımcılardan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyan Özlem Yılmaz, “Arkadaşımın tavsiyesi üzerine katıldığım grubundaki dostluk ve yardımlaşmaya hayran kaldım. İlk faaliyetinde meşe ormanlarının içersinde ilerleyen kayaları tırmanmak benim için unutulmazdı. Yorucu bir tırmanış sonrası Zirveye ulaştığımızda gördüğüm manzara ve ciğerlerime çektiğim oksijeni hissetmek bu yorgunluğa deydi” dedi.

Grupla daha önce de yürüyüşlere katıldığını aktaran Fatih Çiğtaş “Grupla defalarca beraber yürüdüm her seferinde farklı araziler ve mekanlara gidiyoruz. Zirve inişi sonrası gördüğüm kilise ve lahitler beni oldukça etkiledi. Bu manzara benim Afyonkarahisar’da gördüğüm en güzel manzaraydı” ifadesine yer verdi.

Küçükkalecik Sivrisi’nin liderliğini yapan Ramazan Ak, “Grubumuz genel olarak üniversite öğrencilerinin dikkatini çekiyor. Genç arkadaşlarımızla beraber bizde gençleşiyoruz. Faaliyetler daha eğlenceli bir hal alıyor. Amacımız memleketimizin bütün doğal güzelliklerini insanlara teknolojiden uzaklaştırarak onlara doğayı gezdirmek. AKDAĞ ekibine her hafta farklı yerlere götürdüğü için, bizlere Afyonumuz’un doğal güzelliklerini doğa yürüyüşü ile gösterdikleri için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

12804594_558223481011760_204865099_n

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.