Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“AK Parti yenilenip güçleniyor”

“AK Parti yenilenip güçleniyor”
21 views
11 Ocak 2015 - 19:14

AK Parti’nin 2023 hedeflerini gerçekleştirmesi için kongreler ile yenilenip güçlendiğini ifade eden İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, “Gerçekleştirilen kongreler, başta 2015 seçimleri olmak üzere bizi 2023 hedefine daha da yakınlaştıracaktır. Ayrıca Dünya’nın en büyük siyasi örgütlenmelerinden biri olan AK Parti Kadın Kolları, kadınlarımızın sesinin en gür çıktığı platform olmuştur” dedi.

Yeni Türkiye’nin temellerinin atılmaya başlandığını söyleyen İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, 2015 seçimlerinin hedeflenen 2023’e taşıyacağını dile getirdi. Ertürk, “Partimizin 14 Ağustos 2001’de kurulmasından bugüne birlikte yol alıyoruz. Halkımızdan aldığımız destek ve güvenle girdiğimiz bütün seçimlerden başarı ile çıkmış, AK Parti sevdalıları, ülke sevdalılarını seçmiştir. Bu günde 2023 hedeflerimizi gerçekleştirmek için; çok değerli kadrolarımızı seçiyor, yenileniyor, güçleniyor ve büyük millet, büyük Türkiye hedefinin temellerini hep birlikte atıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki, biz hep birlikte Türkiye’yiz. 2001’den günümüze kadar Kurucu Genel Başkanımız, şu anki cumhurbaşkanımız önderliğinde ülkemiz çağ atlamış, yeni Türkiye’nin temelleri atılmıştır. Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile başlatılan kongre süreçleri ile de Yeni Türkiye yolunda teşkilatlarımızı güçlendirerek büyük Türkiye’nin temel taşları oluşturulmaktadır. Gerçekleştirilen kongreler, başta 2015 seçimleri olmak üzere bizi 2023 hedefine daha da yakınlaştıracaktır” dedi.

 “4 MİLYON KADIN ÜYEMİZ VAR”

AK Parti kadın kollarının toplamda 4 milyon üyesinin bulunduğunu ifade eden İl Kadın Kolları Başkanı Ertürk, dünyanın en büyük kadın örgütü olduklarını belirtti. Ertürk, konuşmasını şöyle sürdürdü; “AK parti kadın kolları bugün 4 milyonu bulan üyesiyle dünyanın en büyük kadın örgütlerinden biridir. AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bugün 4 milyonu bulan üye sayısı ile Dünya’nın en büyük siyasi örgütlenmelerinden biri olan AK Parti Kadın Kolları; kadınlarımızın sesinin en gür çıktığı platform olmuştur. Partimizin başarısının arkasındaki en önemli güç, hiç kuşkusuz kadınlarımızdır. Kadın Kolları Teşkilatımız; fedakâr, gayretli, istekli ve güler yüzlü çalışmaları ile AK Parti’nin başarısında her daim öncü güç olmuştur. Sergilediğimiz birlik beraberlik, emsal olmaktadır.”

 “KADINLARIMIZ SİYASETİN NESNESİ DEĞİL ÖZNESİDİR”

AK Parti’nin her kademesinde yer alan kadınların siyasetin nesnesi değil öznesi olduğunu vurgulayan İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, kadınların elinin değdiği her alanda değişimin yaşandığını söyledi. Ertürk, “AK Parti; siyasette kadınlara verdiği önemle, kadının konumunu güçlendirmeye yönelik uyguladığı politikalarla kadınlarımızın toplum hayatına daha etkin katılımını hedeflemiştir. Bugün partimizin her kademesinde yer alan kadınlar, siyasetin nesnesi değil öznesi olduklarını göstermişlerdir. Kadının elinin değdiği her alanda değişim yaşandığı göstermişlerdir. Biz, siyasetin bir takım oyunu olduğunun bilincindeyiz. Biz, birbirimizle değil, takımımızın başarısı için mücadele ediyoruz. Bizim anlayışımız; birbirimizin önünde ya da arkasında olmak değil; yan yana durabileceğimiz bir takım olmaktır. Paylaşmayı, dayanışmayı, sabrı bilen bir takım olabilmektir. Kadın kolları olarak yapacağımız 4.olağan kongremizden daha da güçlenerek çıkacağız. Birlik ve beraberlik anlayışımın kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hakim kılmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.