DOLAR
17,8872
EURO
18,2838
ALTIN
1.022,97
BIST
2.750,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
°C
Afyon
°C
°C
°C
°C
°C

Afyon Müftüsü’nü “KAYBETTİ”

Afyon Müftüsü’nü “KAYBETTİ”
13.05.2015 20:09
0
A+
A-

2013 yılının temmuz ayında ilimize atanan İl Müftüsü Burhan İşliyen, Diyarbakır’a tayin ediliyor.

İlimizde başarılı çalışmalara imza atarak gönülleri fetheden İşliyen, geldiği günden bu yana dini bilgilerin yaygınlaştırılması amacıyla pek çok çalışma yürüttü. Burhan İşliyen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından Diyarbakır’a tayin edildiği ve açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Pek çok vatandaşın sevgisini kazanan İşliyen’in tayin kararı Afyonkarahisar halkını hayal kırıklığına uğratacak.

Burhan İşliyen’in Afyonkarahisar’da başlatmış olduğu çalışmalardan bazıları şöyle;

10 BİN ÇOCUK NAMAZA BAŞLADI

İl Müftülüğünün beklide en ses getiren projesi “Haydi Çocuklar Namaza” oldu. İl ve ilçelerdeki tüm camilerde bu proje hayata geçirildi. Bu proje kapsamında yaklaşık 10 bin çocuk, vakit namazlarında camiye gelerek manevi iklimlerin lezzetine kavuştu. Bu projenin geçtiğimiz aylarda final programı düzenlendi. Çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Final programı için Selçuklu Cami tercih edildi. Cami .ocuklarla doldu taştı. Bu fotoğraflar ise hafızalara kazındı. Burada konuşan İl Müftüsü Burhan İşliyen şöyle konuştu: “Bugün sizlere ödüller vermek için davet etmedik. Size camilerde almış olduğunuz ödüllerin, ne almışsanız alın, neyle ödüllendirilirseniz ödüllendirilin, ilerde sizi bekleyen ödülün bu gün almış olduğunuz ödüllerle kıyaslanmayacak kadar büyük olacağını, bitmeyeceğini, tükenmeyeceğini ve sonunun olmayacağını bildirmek için sizleri davet ettik.”

MÜFTÜLÜK “ENGELLERİ” KALDIRDI

İl Müftüsü Burhan İşliyen’in en önemli çalışmalarından bir tanesi kuşkusuz “Engelliler Din Eğitimi alıyor” projesi. Bu proje kapsamında çok sayıda engelli vatandaşımıza din eğitimi verildi. Proje, güzel bir hayrında gerçekleşmesine vesile oldu. İl Müftülüğüne duyarlı bir vatandaş tekerlekli sandalye bağışlandı. Bu bağışlanan tekerlekli sandalye proje kapsamında eğitim verilen bir vatandaşımıza ulaştırıldı. Bu sandalyeyi da bizzat İl Müftüsü Burhan İşliyen takdim etti.

DİNİ BİLGİLER YAYGINLAŞTIRILDI

İl Müftüsü Burhan İşliyen döneminde ilimizde ki dini duyarlılığın artması hedeflendi. Bu kapsamda pek çok noktada çeşitli projeler hayata geçirilerek dini duyarlılığın artması sağlandı. Bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi de her hafta perşembe sabahları gerçekleştirilen İmam hatiplilerle bir araya gelindi. Dini bilgilerin öğrenimlerinin yaygınlaştırılması, daha çok vatandaşlara ulaşması sağlandı.

MİNİK YÜREKLERLE BİR ARAYA GELİNDİ

İl Müftüsü Burhan İşliyen çocuklara da ayrı bir önem veriyor. Pek çok minik öğrencilerle bir araya gelip, çocuklarla hoş vakit geçiriyor. Onlarla dini bilgiler üzerine sohbet ediyor. Bu kapsamda en son Dikilitaş Anaokulu’na giden Müftü İşliyen, 4-6 yaş gurubu öğrencilerle buluştu. Onlarla hoş vakit geçirdi.

EVDE YATAN HASTALAR ZİYARET EDİLDİ

İl müftüsü Burhan İşliyen sadece sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekmedi. Bunların yanında gönüllere girdi. ‘Evde Yatan Hastalara Moral Desteği’ projesini yürüterek pek çok hasta vatandaşımızı evinde ziyaret ederek onlara moral verdi. Hasta ziyaretinde vatandaşlar memnuniyetini gözlerinden okundu.

AİLELERİN MUTLU OLMASI İÇİN KONFERANSLAR VERİLDİ

“Mutlu Aile Sağlıklı Nesiller” başlığı altında pek çok alanda ailelere konferanslar verildi. Bu konferansları bizzat İl Müftüsü Burhan İşliyen verdi. Konferanslarda ailenin önemine ve ailelerin mutlu olması yolun yapması gerekenler paylaşıldı. Bu konferanslarda oldukça verimli geçti.

ÇOK SAYIDA KUR’AN KURSU AÇILDI

Kur’an’ın her gönle ulaşması için köylere, beldelere ve ilçelere çok sayıda Kur’an Kursu açıldı. Buralarda halka Kur’an eğitimi verildi. İl Müftüsü Burhan İşliyen, bu açılışlara bizzat katılarak vatandaşlara vaaz verdi. Onlarla sohbet ederek, gönüllerde taht kurdu.

GENÇLER CAMİYLE BULUŞTU

Camilerde sabah namazlarında gençlerle buluşuldu. Gençlik buluşmalarına İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül’ün konuşmacı olarak katıldı. Buralarda dini sohbet edilip, dini bilinçlenmenin genç nesillere aktarılması hedeflendi. Buda İl Müftüsü Burhan İşliyen’in önemli çalışmalarından bir tanesi oldu.

GÜNCEL DİNİ MESELELER TOPLANTILARI YAPILDI

Güncel dini meselelerin konuşulması tartışılması, gündemde kalınması noktasında İl Müftüsü Burhan İşliyen’in önem verdiği çalışmalar arasında yer aldı. Bu toplantılara Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Hüseyin Kayapınar gibi önemli isimler katıldı. Buralarda güncel dini meseleler masaya yatırılarak, bilgi kirliliğinin önüne geçildi.

GÖRME ENGELLİLER KUR’AN İLE TANIŞTI

İl Müftüsü Burhan İşliyen, sık sık cami ziyaretlerine çıktı. Köy kasaba yada ilçe farkı gözetmeksizin yoğun tempoyla çalıştı. Yaz döneminde Hacı Ömer Camii’nde üç görme engelli kardeşe Kur’an eğitimi verildiğini görünce bu öğrencilerle yakından ilgilen İl Müftüsü İşliyen, onları takdir etti. Bu öürenciler Braille alfabesi ile yazılmış Kur’anı Kerim’i öğrenmişlerdi.

AÇIK CEZAEVİNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Tarihin onur sayfalarından biri olan Çanakkale zaferinde, hayatını kaybeden yüz binlerce şehidimizi anmak üzere, Afyonkarahisar Müftülüğü ile Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü işbirliğinde geçtiğimiz yıl bir konferans etkinliği düzenlendi. Burada İl Müftüsü Burhan İşliyen konuşarak, şehitlik ve gaziliğin dinimizdeki öneminden bahsetti. İşliyen, İslam tarihinden de örnekler verdi. Şehitlik duygusunun temelinde yatan asıl faktörün iman olduğunu vurguladı ve atalarımızın hep bu bilinçle savaşlara katıldığını ifade etti. Programda söz alan Afyonkarahisar Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Muzaffer Avcı; cezaevinde yürütülen ahlaki ve manevi eğitimlerde en büyük destekçilerinin Müftülük olduğunu kaydederek başta İl Müftüsü Burhan İşliyen ve tüm müftülük çalışanlarına teşekkür etti.

HACCA GİDECEKLER BİLİNÇLENDİRİLDİ

İl Müftülüğü tarafından, hacca gidecek hacı adaylarına Hac Seminerleri düzenlendi. Bu seminerlerde bizzat İl Müftüsü Burhan İşliyen vatandaşlara ders verdi. İşliyen, Hac ibadetinin İslam’ın beş temel esasından biri olduğunu hatırlatarak, hacı adaylarının hacca gitmeden önce ve kutsal yolculuk esnasında yapması gerekenleri izah etti.

Afyonprestij.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.