Taytak, İrlanda ve İngiltere’de hemşerileri ile buluştu

Taytak, İrlanda ve İngiltere’de hemşerileri ile buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, üyesi olduğu TBMM Dilekçe Komisyonu ile İrlanda ve İngiltere’ye gitti.

 

TBMM Dilekçe Komisyonu heyeti İrlanda ve İngiltere parlamentolarında milletvekilleri ve senato üyeleri ile toplantılar gerçekleştirerek bir dizi temaslarda bulundular.

 

Parlamento çalışmaları konusunda bilgi ve tecrübe paylaşımı amacıyla TBMM Dilekçe Komisyonu heyetiyle birlikte ilk olarak İrlanda’nın başkenti Dublin’e ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Taytak, Türkiye Cumhuriyeti Dublin Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay ‘ın ev sahipliğinde, İrlanda Dublin’de yaşayan vatandaşlarla toplantı gerçekleştirdikten sonra akşam yemeğinde bir araya geldiler. Ziyaretleri çerçevesinde TBMM Dilekçe Komisyonu üyesi milletvekilleri ile İrlanda Parlamentosu’nu ziyaret ederek, İrlanda milletvekilleri ve senato üyeleriyle toplantı yaptılar. Toplantının ardından Oireachtas Kamusal Dilekçeler Karma Komisyonu ile görüşmeler gerçekleştirerek heyet, Dilekçe Komisyon çalışmaları konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaştılar. İrlanda ziyaretleri kapsamında İrlanda’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş adamı Ramazan Salman ve İrlanda’da üniversite okuyan ve dil eğitimi için orada bulunan öğrencilerle karşılaşan Taytak, hemşerileri ile bir süre sohbet etmesine müteakip Milletvekili Mehmet Taytak; Sosyal medya hesabından “Mutluyum İrlanda’da Afyonkarahisarlı iş adamı Mehmet Salman ve İrlanda’da okuyan ve dil eğitimi için burada bulunan kızlarımızla bir aradayız” paylaşımında bulundu.

 

Taytak, İngiltere’de temaslarda bulundu

 

İrlanda ziyaretlerinin ardından TBMM Dilekçe Komisyonu üyeleri ile İngiltere’ye geçen Milletvekili Taytak, ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın’ı ziyaret ettiler. Ardından 1000 yılında inşa edilmiş ilk İngiltere Parlamentosunu gezdiler. Programlarına Birleşik Krallık Parlamentosu Avam Kamarası Dilekçe Komisyonu ile görüşmeler gerçekleştirerek devam ettiler. Akşam Yunus Emre Enstitüsü’nde, Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan ile Türk STK Temsilcileri, din görevlileri, iş adamları ve İngiltere’de yaşayan Türk vatandaşlarla bir araya geldiler. Türk vatandaşlar heyete problemlerini aktardılar. Heyet vatandaşların problemleri için çözüm önerileri sundu. Türk vatandaşların Türkiye’ye ilettikleri selamlarını getirdiler.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.