Kararlılıkla ve Emin Adımlarla Yetkiye Doğru Yürüyoruz

Kararlılıkla ve Emin Adımlarla Yetkiye Doğru Yürüyoruz

Afyon Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, Afyon Türk Eğitim Sen adına basın açıklaması yaptı. Açıklamasında; “15 Mayıs 2022 ile 15 Mayıs 2023 arasında Eğitim İş Kolunda bulunan 52 sendika arasında, Türkiye Sevdamız Ekmek için Kavgamız anlayışı ile kurulduğu günden itibaren cesaret ve kararlılıkla, ilkelerinden taviz vermeden samimiyetle sendikacılık yapan Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar da Türk Eğitim-Sen üye sayısını artırmıştır. ” dedi.

Demirci, “Tehdit, baskı ve şantaj anlayışından medet uman ve etik dışı sendikacılık yapmayı bünyelerine sindirenlere inat asla ayrımcılık yapmadan, ötekileştirmeden üyelerini sayısal veri olarak görmekten öte her birini onurlu sendikacılığının sembolü olarak tanımlayan Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 231 üye artışıyla 15 Mayıs 2023 itibariyle 2768 üye Üniversite üye sayısı 226 olmak kaydıyla toplamda 2994 kesintili üye sayısına ulaşmıştır. Üçretsiz izinde üyemizle birlikte toplam 3075 üyemiz mevcuttur.” diye ifade etti.

Teşekkür ederek devam eden Demirci, “Görülmektedir ki her türlü karalamaya, iftiraya , “eriyorlar” söylemlerine inat üye artışı ile yolumuza devam etmekteyiz. Elbette ki gücümüze güç katılmasında büyük bir özveriyle ve fedakârlıkla sendikal anlayışımızı girilmedik kurum bırakmaksızın alanlarda anlatan ilçe temsilcilerimize ve yönetim kurullarına, okul temsilcilerimize ve sendika üyelik tercihini sendikamızdan yana kullanan 3075 cesur yürekli arkadaşımıza teşekkür ederiz.”

Haksızlık Karşısında Çelikten Bir Duvarız

Tavrını her daim eğitim çalışanlarından yana koyan haklıya hakkını teslim eden, haksızlık karşısında çelikten duvar olan tavrımız başka sendikalara üye olan eğitim çalışanları tarafında da takdir edildiğini vurgulayan Demirci, "Konjektöre göre taraf belirleyen, kaba göre şekil alan, rüzgâra göre yön tayin eden, eğitim çalışanlarını savunmak yerine makam ve koltuk çetelesi tutanlar görüldü ki üye kaybetmektedirler. Afyonkarahisar’da eğitim iş kolunda her sendika az ya da çok üye artışı yaşarken sendikacılıktan bihaber sendika üye kaybetmiştir. Eğitim çalışanları yetkiyi ehil olmayanlardan alıp emin ellere teslim edeceğinin ayak sesleri duyulmaktadır. Yaklaşıyor gelmekte olan…” dedi.

Başlarını Öne Eğecek Kararlar Almadık

Eğitim çalışanlarının Türk Eğitim-Sen’i her zaman güven kapısı olarak gördüğünü söyleyen Demirci, "Bu kapıdan içeri giren ve ailemizin bir parçası olan üyelerimizi asla mahcup etmedik, başlarını öne eğecek kararlar almadık, kamuda ehliyet, liyakat ve adaletten yana olduk. En önemlisi Milli ve Manevi değerleri el üstünde tutarak Hak yolundan ayrılmadan yol aldık. Bu tavrımızdan asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. Afyonkarahisar Türk Eğitim-Sen Şubesi olarak dosta güven vermeye, eğitim çalışanlarının hakkını yemeye kalkanların korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Eğitim çalışanlarımız şunu bilsinler ki; Türk Eğitim Sen’in olduğu yerde korku ve endişenin yaşama şansı yoktur.” diye söyledi.

Açıklamasını “Bu duygu ve düşüncelerle sendikamıza emeği geçen herkese teşekkür ediyor,  Eğitim çalışanlarını Devletin bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve Cumhuriyetin değerlerine ne pahasına olursa olsun sahip çıkan ve bu değerleri koruyan Türk Eğitim-Sen’e  üye olmaya, destek vermeye, gücüne  güç katmaya davet ediyoruz. Var olsun Türk Eğitim Sen! Var olsun Türkiye Cumhuriyeti!” diyerek bitirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.