Çocuklar İçin Eğitici-Terapötik Materyal Tasarımı Sergisi Düzenlendi

Çocuklar İçin Eğitici-Terapötik Materyal Tasarımı Sergisi Düzenlendi

AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencilerimiz tarafından “Çocuklar İçin Eğitici-Terapötik Materyal Tasarımı Sergisi” düzenlendi.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Dersi kapsamında Zafer Sağlık Külliyesi A Blok Fuaye Alanı’nda düzenlenen serginin açılışına Genel Sekreterimiz Z. Kutay Erşen, Atatürk Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Öznur Gürlek Kısacık, SBF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pakize Özyürek ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hamide Nur Çevik Özdemir ve Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Ceylantekin rehberliğinde yürütülen sosyal sorumluluk projesinde öğrencilerimiz 0-12 yaş grubu çocukların gelişimlerini desteklemeye, iletişim becerilerini arttırmaya yönelik müzik aleti ve müzikli oyuncak, kukla ve duyu materyalleri kategorilerinde toplam 115 adet eğitici-terapötik materyaller hazırladı. Jüri üyeleri tarafından değerlendirilen 45’i sergilendi.
Tasarlanan materyaller ve oyuncaklar katılımcılar tarafından büyük ilgi toplarken, eserleri dereceye giren öğrencilerimize Teşekkür Belgeleri takdim edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.