Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Aç ve açıkta olan çocuğumuz kalmasın”

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer ve çocuk evlerinde kalan öğrencileri makamında kabul etti.

“Aç ve açıkta olan çocuğumuz kalmasın”
12 views
20 Kasım 2014 - 15:53

Sadece ülkemizdeki değil, tüm dünyadaki çocukların Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlayan Başkan Çoban, “İnşallah aç ve açıkta olan çocuğumuz kalmasın” dedi.

Dünya üzerindeki tüm çocukların eğitim, sağlık, yaşama, barınma ve korunma gibi haklarına dikkat çekmek amacıyla her yıl 20 Kasım’da dünya genelinde birçok ülkede kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü, ilimizde de  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü etkinliklerle kutlandı. Gün boyu çeşitli ziyaret ve etkinliklerle toplumda çocuk haklarına yönelik farkındalık oluşturan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, ziyaret programı çerçevesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer ve çocuk evlerinde kalan öğrencilerin katıldığı ziyarette, sadece ülkemizdeki değil, tüm dünyadaki çocukların Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlayan Başkan Çoban, “İnşallah aç ve açıkta olan çocuğumuz kalmasın” dedi. Dünyada birçok medeni ülkede olduğu gibi ülkemizde de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kanalıyla anayasamızda var olan sosyal devlet ilkesi gereği; çocukların, kadınların, engellilerin ve tüm dezavantajlı grupların ciddi avantajlara sahip olduğunu kaydeden Başkan Çoban, 2002 yılından sonra bu avantajların ciddi anlamda artış gösterdiğini söyledi.

20112014142654-1 20112014142705-1 1_b.jpg_20112014142619

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.