Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Abdullah Mahir Erkmen’i anma programı

Abdullah Mahir Erkmen’i anma programı
61 views
18 Kasım 2014 - 10:55

Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk toplantısını 11 Eylül 2014 Perşembe günü gerçekleştirmiş, özel ve mühim günlerle ilgili faaliyetlerin yanında Milli Mücadele ve Cumhuriyet dönemlerinde Afyonkarahisar ile ilgili hizmetleri bulunan şahsiyetleri değerlendirme toplantıları, konferans, panel ve mümkün olursa sempozyumlar düzenleme kararı almıştı.

Kararın ilk uygulaması olarak Kasım 1978 de aramızdan ayrılan Afyon basınının duayeni olarak hatırlanan, Atatürk inkılaplarını şehirde uzun yıllar yayınladığı Zafer / Haber / Sonhaber / Duyum / Afyon’da Haber /Haber gazetesiyle aktaran, ileri yaşlarda hukuk tahsilini bitirerek avukat olarak hizmet eden, bilgisini saklama yerine Sözbirliği, Taşpınar, Türkeli, Sebat, Gençliğin Sesi, Kocatepe ,Görktan Gazetelerinde Afyonlularla paylaşan çok dikkate değer bir kalem, fikir ve hukuk adamıdır.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı’nın organize ettiği “Abdullah Mahir Erkmen’i Anma Konferansı” 27 Kasım 2014 Perşembe Günü saat 14.00 de Afyon Lisesinin yanındaki AKÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde verilecektir. “Afyon Karahisar’a Adanan Bir Ömür: Abdullah Mahir Erkmen” başlıklı konuşma AKÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Turan Akkoyun tarafından yapılacaktır.

Abdullah Mahir Erkmen'i anma programı doç. dr. turan akkoyun ERKMEN

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.