Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

8 kişi gözaltına alındı

Afyonkarahisar’da iki gün önce Valiliğe atıldığı belirtilen el yapımı patlayıcıyla ilgili olarak bir eve düzenlenen baskında aralarında bayanlarında bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı.

8 kişi gözaltına alındı
54 views
12 Ocak 2015 - 1:08

Alınan bilgiye göre geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar Valiliği önünde bir patlama sesi duyuldu. Valilikte bekleyen polisler patlamanın ardından hızla dışarı çıkarak etrafta arama yaptı. Ancak, patlayıcı maddeyi atan şahısları göremedi. Patlayıcı maddenin çakmak gazı tüplerinin bir birine bantla sarılarak oluşturulan bir düzenek olduğu tespit edildi. Bunun üzerine kent merkezinde araştırma yapan polis şahıslara rastlayamadı. Polis, patlayıcı madde atanları bulmak için Valiliğe yakın yerlerdeki Mobese’leden yola çıkarak şüphelilerin eşgallerini ve kimliklerini tespit etmeye çalıştı.

Akşam saatlerinde iddialara göre söz konusu olayın şüphelilerin kaldığı Abmaryolunda bulunan bir apartmandaki daireye operasyon düzenlendi. Özel hareket timleri ve istihbarat ekiplerinin de destek verdiği operasyon öncesi çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Yollar trafiğe kapatılırken ekipler daireye çıkarak evde arama yaptı. Evde bir saate yakın arama yapan polis daha sonra evde bulunan aralarında bayanlarında bulunduğu 8 kişiyi gözaltına alarak emniyete götürdü.

Öte yandan arama yapılan dairenin Özel Körfez Dershanesinin hemen bitişiğinde bulunmasından dolayı bazı vatandaşlar dershaneye baskın yapıldığını zannetti. Bazı veliler ve dershane görevlileri de olay yerine geldi. Ancak, olayın dershaneyle bir ilgisi bulunmadığı anlaşıldı. >>>AA

Afyonkarahisar'da valilik binası önüne patlayıcı atılması Afyonkarahisar'da valilik binası önüne patlayıcı atılması Afyonkarahisar'da valilik binası önüne patlayıcı atılması Afyonkarahisar'da valilik binası önüne patlayıcı atılması Afyonkarahisar'da valilik binası önüne patlayıcı atılması Afyonkarahisar'da valilik binası önüne patlayıcı atılması

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.