Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

39 projeye yaklaşık 24 milyon TL hibe desteği

39 projeye yaklaşık 24 milyon TL hibe desteği
12 views
28 Nisan 2015 - 18:13

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 9. Etap başvurularının değerlendirilmesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca sona ermiş olup, Afyonkarahisar İlimizde müracaatları gerçekleştirilmiş 39 projenin tamamı onaylandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Hüseyin ARAP;

İlimizde her yıl Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına ilgi artarak devam etmektedir. Bu sayede yeni yatırımlar ve yeni istihdam alanları ilimize kazandırılmaktadır. 9. Etapta talep edilen hibe miktarının; 8 etabın toplamında verilmiş olan hibe miktarından fazla olması İlimizin yatırımlara olan ilgisini göstermiştir.

Uygun bulunan 39 adet projenin toplam proje bedeli ortalama 50 Milyon TL olup, hibeye esas proje tutarı yaklaşık 48 milyon TL’ dir. 39 proje için yatırımcılarımız tarafından talep edilen hibe miktarı yaklaşık 24 Milyon TL ’dir.9. Etaba kadar ilk 8 Etapta toplam 89 adet proje uygulanmış olup, bu projelerin toplam yatırım tutarı yaklaşık 45 Milyon TL ve verilen hibe miktarı 21,5 Milyon TL’ dir.

Onaylanmış olan 39 adet projenin, 3 adedi hayvansal orjinli gübre işleme paketleme ve depolama, 18 adedi bitkisel ürün işleme paketleme ve depolama, 5 adedi alternatif enerji kaynaklı sera, 6 adet çelik silo yatırımları, 2 adet soğuk hava deposu, 5 adedi de alternatif enerji üretim tesisleridir.

Onaylanmış projelerle ilgili yatırımcılarımızın hibe sözleşmesi öncesinde İl Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.