Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

2015’e işlerinin başında girdiler

Afyonkarahisar’da itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri yeni yıla bu yıla da görev yaptıkları yerlerde arkadaşlarıyla birlikte girdi.

2015’e işlerinin başında girdiler
17 views
02 Ocak 2015 - 0:11

7 gün 24 saat esasına göre çalışan itfaiye ve sağlık personeli geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl başını da görev yaptıkları mekanlarda karşıladılar. Akşam saatlerinde ekip arkadaşlarını ziyarete gelen ve çalışmaları yerinde gören Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, kentte yılbaşında olası bir yangın tehlikesine karşın 18 kişilik bir ekiple görevlerinin başında olduklarını ifade ederek, yeni yılın son gününde gündüz saatlerinde 1 yangına müdahale edildiğini kaydetti. Yılbaşı olmasına rağmen sabaha kadar görevlerinin başında olduklarını ifade eden Gürsan, “Geçen senelere baktığımı zaman şuana kadar bu yılbaşında herhangi bir yangın yok Allah’a şükür. Bütün araçlarımız ve ekipmanlarımızla hazırız. İnşallah bize iş düşmez yangınsız, huzurlu, mutlu bir yıl geçiririz” dedi.

“KUTSAL BİR GÖREV OLDUĞU İÇİN SEVE SEVE YAPIYORUZ”

İtfaiye Çavuşu Abdullah Sakaca, gazetecilerin, “İnsanlar evlerinde ya da eğlence yerlerinde eğleniyorlar, siz çalışıyorsunuz görevinizin başındasınız neler söyleyeceksiniz” sorusuna, “Şuanda bütün arkadaşlarımızın hepsi gönüllü olarak görev yapıyor yani bir etki yapmıyor yılbaşı ya da bayram. Kutsal görev olduğu için seve seve yapıyoruz” yanıtını verdi. Diğer yandan itfaiye merkezinde belli saatlerle tatbikat amaçlı verilen alarmlarda itfaiye erlerinin sadece 1 dakika gibi kısa bir zamanda hazırlanıp, araçlarla yangın mahalline çıkmaları ise her an göreve hazır olduklarını gösterdi. Öte yandan, itfaiyeciler gibi bir başka görevlerinin başında olan 112 Acil Servis ekipleri de yeni yılı görev yaptıkları istasyon ve ambulanslarda girdiler. Gazete 3

YENİ YILA GÖREVLERİNİN BAŞINDA GİRDİLER YENİ YILA GÖREVLERİNİN BAŞINDA GİRDİLER YENİ YILA GÖREVLERİNİN BAŞINDA GİRDİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.