Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

2015 yılına Yasin okuyarak girdiler

2015 yılına Yasin okuyarak girdiler
27 views
02 Ocak 2015 - 0:16

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları 2015 yılına “2015 adet Yasin-i Şerif” okuyarak girdi. Okunulan Yasin-i Şerif’lerin duası dün ikindin namazından sonra Mevlevi Türbe Camiinde yapıldı.

“2015 yılına girerken 2015 adet Yasin-i Şerif okuyoruz” etkinliğine imza atan AK Parti Gençlik Kolları temsilcileri, dün Türbe Camiinde bir araya geldi. İkindin namazından sonra, okunulan Yasin-i Şerifin duası yapıldı. Bu etkinliğe AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’de katıldı. Ayrıca günün anlamına uygun birde lokma döküldü. Bu lokmalarda cami çıkışında vatandaşlara ikram edildi.

“3 BİNDEN FAZLA YASİN-İ ŞERİF OKUNDU”

Burada Gazete 3’e konuşan İl başkanı İbrahim Yurdunuseven, hedeflerinin 2015 adet Yasin-i Şerif okumak olduğunu, ancak bu hedefi geride bırakarak 3 binden fazla Yasin-i Şerif okuduklarını kaydetti. Yurdunuseven, şöyle devam etti; “Gençlik kollarımız bir organizasyon tertip etti. Gençlerimiz 2015 yılına 2015 adet Yasin-i Şerif okuyarak girmek istemişler. Çok güzel bir faaliyet. Hatta bu sayının 3 bini geçtiğini söyledi arkadaşlarımız. Bugünde ikindi namazından sonra duasını yapacağız. Yarında (bugün) Mevlid Kandili olmasından ötürü böyle bir organizasyon yapılmış. Bununla beraber lokma dökelim istedik. Onu da vatandaşlarımıza ikram edeceğiz. Ben gençlik kollarımızı tebrik ediyorum. Buradan tüm Afyonkarahisar halkının da mevlit kandillerini tebrik ediyorum.”>>>Nail AZBAY-Gazete3

yasin-i şerif (1) yasin-i şerif (2)

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.