Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

15 Temmuz  Sergisi açıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ve Afyonkarahisar Belediyesi ile İhlas Haber Ajansı işbirliğinde hazırlanan ve İHA tarafından ülkemiz genelinde ve ilimizde çekilen fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı Vali Mustafa Tutulmaz tarafından yapıldı.

15 Temmuz  Sergisi açıldı
5 views
15 Temmuz 2017 - 13:41

15 Temmuz akşamında ve sonrasında yaşanan ihanet ve kahramanlıkları yansıtan serginin açılışına Vali Tutulmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldılar.
İhlas haber Ajansı Muhabiri Gökten Ceylan’ın sergi ile ilgili bilgi vermesinin ardından serginin açılışı yapıldı. Açılış sonrasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz,” Bir yıllık geçmiş olan 15 Temmuz destanının bugün yıl dönümü. Bir haftadır değişik etkinlikler ile bunu anıyoruz, hatırlıyoruz ve ders çıkarmaya çalışıyoruz. Yapılan araştırmalarda okumayla hafızada kalan ve görmeyle hafızada kalanlar arasında çok büyük fark olduğunu ortaya çıkıyor, görülenler daha fazla hafızada kalıyor. Bizim bugün içinde bulunduğumuz ortamdaki kişiler bunları yaşadı zaten. Bundan on yıl sonra, on beş yıl sonra belki de bir elli yıl sonra bu fotoğrafların anlamı çok daha fazla olacaktır. Tarihe ajanslarımız, basınımız not düştü ve bu düştüğü notla bir taraftan hainliği, bir taraftan da kahramanlığın destanını ortaya koydu. Ben bu anlamlı fotoğraf sergisinin hazırlanmasında emeği geçenlere önce basın mensuplarımıza, daha sonra organize eden İhlas Haber Ajansı ve Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Allah bu millete bu sıkıntıları bir daha yaşatmasın.” dedi.
Açılış kurdelesinin kesilmesini ardından Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer katılımcılar 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı geceye ait 63 adet fotoğraf karesinden oluşan sergiyi gezdi.
Sergi alanında Kültür ve Turizm Müdürlüğünce açılan ve içerisinde 15 Temmuz’la ilgili kitapların bulunduğu stant da Vali Tutulmaz ve beraberindekiler tarafından ilgiyle incelendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.