Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

13 yaşındaki çocuğun kolu koptu

Çay İlçesinde traktöre bağlı çalışan saman makinesinin şavtına kolu sıkışan 13 yaşındaki bir çocuğun sağ kolu dirseğinden koptu.

13 yaşındaki çocuğun kolu koptu
41 views
03 Ocak 2015 - 0:31

Alınan bilgiye göre, evlerinin yakınında traktöre bağladığı saman makinesinde çalışan 13 yaşındaki M. K. isimli çocuk, henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü sağ kolunu makine ile traktör arasındaki şavta sıkıştırdı. Çocuklarının kanlar içerisinde bağırdığını gören aile üyeleri hemen talihsiz çocuğun kopan kolunu şavttan alarak kendi imkânları ile çocuğu Çay İlçe Devlet Hastanesine götürdüler.

“KOLUN DİKİLMESİ ÇOK ZOR”

Burada yapılan ilk müdahalenin ardından 13 yaşındaki Karabulut 112 Acil Servise ait ambulans ile hemen Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Doktorların müdahale ettiği Karabulut’un ailesinin isteği ile çocuğun ameliyata alınmak üzere buradan da Konya’daki başka bir hastaneye sevkinin yapıldığı belirtildi. Doktorlardan alınan bilgilerde talihsiz çocuğun kolunun yerine dikilmesinin çok zor olduğu, nedeninin ise kopma esnasında dokuların oldukça fazla zarar görmesi olduğu kaydedildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.