Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Belediye Meclisi yılın ilk toplantısını yaptı

Afyonkarahisar Belediye Meclisi 2015 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Başkanlığı’nda toplanan meclis, bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunmasıyla başladı.

Belediye Meclisi yılın ilk toplantısını yaptı
47 views
06 Ocak 2015 - 13:08

Yoğun gündemle toplanan Belediye Meclisi, Afyonkarahisar’ın değişimi ve gelişimi için yine önemli kararlara imza attı. AK Parti İlçe Bülent Eser ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,  2015 yılının ülkemize, Afyonkarahisarımıza ve tüm insanlık âlemine barış, huzur ve mutluluklar getirmesini temenni etti.

Belediye’nin bir önceki yıl gelir giderleri ile hesap kayıt işlemlerinin kontrolü için oluşturulan Denetim Komisyonu’na Belediye Meclis Üyeleri’nden Mustafa Albay, Mahmut Karcı ve Recep Avşar’ın seçilmesine oy birliği ile karar verildi. Toplantıda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2015yılda da meclisin tatil yapmaması kararlaştırılırken, meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kayda alınması hakkındaki teklif, oy birliği ile kabul edildi.

İtfaiye ve Zabıta personeline 2015 yılında verilecek fazla mesai ücreti ve yemek bedellerinin tespiti hakkındaki teklifler Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. İngiltere Galler bölgesine bağlı Hay one Wye kasabası ile ilimiz arasındaki kardeş şehir olunması hakkındaki teklif, oy birliği ile kabul edildi. Belediyespor Kulübüne 895 bin lira nakdi yardım yapılması hakkındaki teklif, oy birliği ile kabul edilirken, bu miktarın 2015 yılı içerisinde aylık taksitler halinde kulübe ödenmesi kararlaştırıldı.

MECİDİYE PAZARI KAPATILIYOR

Çok katlı Kapalı Pazaryeri hizmete girdiğinde Mecidiye Semt Pazarı’nın kaldırılması hakkındaki teklif oy birliği ile kabul edildi. Oda Başkanlarının da katıldığı toplantıda konuyla ilgili görüşlerini Meclis Üyeleriyle paylaşan esnaf temsilcileri; Kapalı Pazaryerinin devreye girmesi ile birlikte Mecidiye pazarının kapatılmasının kendilerince de uygun olduğunu dile getirdiler. Oda başkanları, bölge halkına Mecidiye Pazarının alternatifi olarak Pazar günleri açılan Çavuşbaş pazarını işaret etti. Belediye Meclis Üyesi aynı zamanda Esnaf Odası Başkanı M. Emin Birliktir ise tüm oda başkanları olarak Mecidiye Pazarı’nın kaldırılması yönünde ortak görüş bildirdiklerini ve konuyla ilgili meclise teklifleri olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise trafik sıkışıklığından dolayı gerek İl Emniyet Müdürlüğü’nün pazarın kaldırılması konusunda talepleri olduğunu ayrıca yeni yasada da bu tür bölgelere pazar kurulmasının uygun olmadığını dile getirdi. Katlı Kapalı Pazaryerinin son durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Burhanettin Çoban; kapalı pazaryerinde tüm çalışmaların tamamlandığını, müteahhit firmanın işi teslim ettiğini ve hizmete alınmasında hiçbir engel bir durumun kalmadığını söyledi.

Trafik Komisyon Raporlarının da görüşüldüğü toplantıda Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporları da karara bağlandı. Bir sonraki Belediye Meclis Toplantısının 2 Şubat Pazartesi saat 18:00’de yapılmasının oy birliği ile kabul edilmesiyle toplantı sona erdi.

06012015113906-1 06012015113934-1 06012015114129-1

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.